دیجیتال مارکتینگ چیست؟ بهترین شرکت مارکتینگ

تعریف بازاریابی دیجیتال

در واقعیت بازاریابی دیجیتال جدای از بازاریابی نیست و در واقع بخشی از بازاریابی یک مجموعه است. در بازاریابی دیجیتال می‌خواهیم با استفاده از ابزارهای دیجیتال و روش‌های فناورانه به اهداف بازاریابی خود برسیم و در یک جمله می‌توان گفت به‌تمامی عملیات بازاریابی که از طریق و ابزارهای دیجیتال انجام می‌شود دیجیتال مارکتینگ می‌گویند.

در تعریف دیگری که سایت معتبر هاب اسپات آورده است دیجیتال مارکتینگ این‌گونه بیان شده است:

دیجیتال مارکتینگ در واقع پوششی است برای تمامی فعالیت‌های بازاریابی شما در فضای آنلاین. در بازاریابی دیجیتال، کسب‌وکارها از تمامی کانال‌های ارتباطی موجود و ممکن برای ارتباط با مشتریان خود استفاده می‌کنند.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ بهترین شرکت مارکتینگ

 

چرا باید به سمت دیجیتال مارکتینگ برویم؟

متأسفانه، شاهد مقاومت بسیاری از کسب‌وکارهای سنتی و مالکان آنها در برابر دیجیتال مارکتینگ هستیم. البته این موضوع روزبه‌روز در حال بهترشدن است و شاهد استقبال کسب‌وکارها از دیجیتال مارکتینگ هستیم.

فضای دیجیتال و فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ هر روز در حال پیشرفت و تغییر هستند و باتوجه‌به تغییر سبک زندگی مردم، ضریب نفوذ اینترنت و گسترش گوشی‌های هوشمند، کسب‌وکارها ناچار به فعالیت و بازاریابی در فضای دیجیتال هستند و غیر این صورت دیریازود باید از دنیای رقابت خداحافظی کنند.

 

اگر شما هم می‌خواهید کسب‌وکار خود را وارد فضای دیجیتال بکنید و یا فعالیت‌های خود را در فضای دیجیتال توسعه دهید کی توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و متناسب با نوع کسب‌وکار خود راهکار دریافت نمایید.

 

قلب تپنده دیجیتال مارکتینگ کجاست؟

به‌جرئت می‌توان گفت وب‌سایت مهم‌ترین و اصلی‌ترین ابزار کسب‌وکار شماست و موارد دیگر مانند ایمیل مارکتینگ، بازاریابی پیامکی، شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان ابزارهای کمکی سایت هستند.

سایت مزایای بسیار زیادی دارد که می‌توان به کاهش ریسک‌های کسب‌وکار در مقابل فیلترینگ اشاره کرد. سایت همچنان به‌عنوان یک کانال ارتباطی قوی برای یک کسب‌وکار است.

قطعاً شما هم برای کسب‌وکار خود نیازمند سایت هستید. متخصصین ما در آژانس تبلیغاتی افق به شما کمک می‌کنند تا سایت موردعلاقه خود را متناسب با کسب‌وکارتان ایجاد کرده و مدیریت نمایید.

 

سیر تغییرات دیجیتال مارکتینگ

فرایند دیجیتال مارکتینگ نسبت به گذشته بسیار سخت‌تر و پیچیده‌تر شده است. به طور مثال درگذشته با نوشتن یک مقاله و قراردادن واژگان کلیدی در آن و یک سری موارد ابتدایی می‌توانستیم در رتبه‌های برتر گوگل دیده شویم؛ اما در حال حاضر با افزایش رقابت، محتوا تخصصی و عمیق شده است و کسب‌وکارها به سمت تولید و بازاریابی محتوا گرایش پیدا کرده‌اند.

درگذشته مدیر یک کسب‌وکار می‌توانست با روزی یک الی دو ساعت وقت‌گذاشتن کل فرایند دیجیتال مارکتینگ را پیش ببرد؛ ولی امروزه این کار دیگر برای یک مدیر کسب‌وکار محال است و باید حتماً یک فرد متخصص و کاربلد در داخل کسب‌وکار این مسئولیت را بر عهده بگیرد.

 

فرایند دیجیتال مارکتینگ در کسب‌وکار

فرایند دیجیتال مارکتینگ را با یک مدل جدید و اثربخش می‌خواهیم تشریح کنیم تا یک مدیر و یا مالک کسب‌وکار بتواند با دیدی بازتر به این موضوع نگاه کند.

جذب مخاطب به سایت

این مرحله شامل هدایت افراد از خارج سایت به داخل سایت است که اصطلاحاً به آن ترافیک می‌گویند. هرچه قدر ترافیک مفید و مؤثر یک سایت زیاد باشد احتمال درآمدزایی و موفقیت سایت نیز افزایش خواهد یافت.

از راه‌های متفاوتی می‌توان مخاطب را به سایت جذب نمود.

تبلیغات

با انواع و اقسام روش‌های تبلیغاتی می‌توان مخاطبین بالقوه را به سمت صفحه‌ای خاص از سایت هدایت کرد.

رسانه‌های اجتماعی

با قراردادن لینک سایت در شبکه‌های اجتماعی و ترغیب مخاطبین شبکه‌های اجتماعی کسب‌وکار می‌توان آنها را به سمت سایت هدایت کرده و ترافیک ایجاد کرد.

درآمدزایی

در ادامه با استفاده از یک سری ترفندها و پیشنهادها ویژه به مخاطب او را به خرید محصول ترغیب می‌کنیم در این مرحله می‌توان باتوجه‌به علاقه‌مندی‌های خرید و حتی هوش مصنوعی پیشنهادهای هوشمندانه‌ای به آنها داد.

حفظ و نگهداشت مخاطبان

کسانی که یکبار محصولی را از ما خریده‌اند بهترین گزینه برای فروش‌های بعدی هستند. چون به ما اعتماد کرده‌اند و کیفیت کار ما را دیده‌اند و در این مرحله باید به فکر حفظ و نگهداشت مشتریان باشیم.

مطالعات نشان می‌دهند هزینه جذب یک مشتری جدید ۶ برابر هزینه نگهداشت مشتریان قبلی است؛ بنابراین منطقی است که در فضای دیجیتال برنامه‌ای برای وفادارسازی مخاطبین داشته باشیم.

دیجیتال مارکتینگ و فرایند جذب مشتری از فضای دیجیتال تبدیل به یک مهارت تخصصی شده است. اما نگران نباشید کارشناسان ما در این مسیر همراه شما هستند تا بهترین شکل فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ کسب‌وکار خود را پیش ببرید.

 

مزایای حرکت به سمت دیجیتال مارکتینگ

اقتصادی تر بودن دیجیتال مارکتینگ

هزینه کمپین های دیجیتال نسبت به تبلیغات محیطی بسیار پایین تر بود و می توان به انبوهی از مشتریان در فضای دیجیتال دست یافت.

 

دسترسی به کاربران گوشی‌های هوشمند

امروز تقریباً همه افراد به گوشی‌های هوشمند دسترسی دارند و برای برخی از آنها زندگی بدون گوشی هوشمند خارج از تصور است بنابراین دسترسی به کاربران انبوه موبایلی می تواند یکی از مزایای مهم بازاریابی دیجیتالی باشد.

ردیابی راحت تر
در فضای دیجیتال می توان اعمال و رفتارهای کاربران، پیام ها و سلایق آنها را به راحتی ردیابی کرد. کوکی های سایت ابزارهای پیشرفته ای برای رصد و تحلیل رفتار مشتریان هستند و اطلاعات ارزشمندی را به ما می دهند.

 

سرعت اجرای بالا

مدت زمان طراحی و اجرای یک تبلیغ در فضای دیجیتال ممکن است در  برخی موارد کمتر از یک ساعت باشد.

 

انعطاف پذیری زمانی و مکانی

کمپین های دیجیتال مارکتینگ در هر زمان و مکانی قابل اجرا هستند و مانند تبلیغات محیطی محدود به مکان و زمان نیستند.

 

چندرسانه ای بودن

کمپین های دیجیتال مارکتینگ را می توان در رسانه های مختلف اجرا کرد و با دستانی باز کمپین را پیش برد.

 

جمع بندی

دیجیتال مارکتینگ شاخه ای از بازاریابی است که با توجه به توسعه تکنولوژی و افزایش ضریب نفوذ اینترنت اهمیت بالایی پیدا کرده است. آژانس دیجیتال مارکتینگ افق با بهره گیری از متخصصین حرفه ای در کنار کسب و کار شماست تا دیده شوید و حداکثر سود را از فعالیت های تجاری خود داشته باشید.

تماس