استراتژی کسب و کار چیست؟ تدوین استراتژی

به این معنی است که چگونه یک کسب‌وکار می‌تواند وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهد و به چشم‌انداز و اهداف خود دست یابد.

به بیان ساده، استراتژی کسب‌وکار مجموعه‌ای از برنامه‌ها، اقدامات و اهداف است که تعیین می‌کند چگونه یک کسب‌وکار با کسب‌وکار دیگر، در یک بازار یا بازارهای خاص رقابت کند.

درک این موضوع در تئوری ساده است، اما توسعۀ یک استراتژی تجاری خوب و سپس اجرای آن کار آسانی نیست.

 

استراتژی کسب و کار چیست؟ تدوین استراتژی

چگونه یک استراتژی تجاری را برنامه‌ریزی می‌کنیم؟

یک استراتژی کسب‌وکار باید تعدادی عوامل از جمله بازار، رقبا، و محیط کسب‌وکار، و همچنین ساختار، نقاط قوت و ضعف شرکت را در نظر بگیرد. همچنین باید به اندازۀ کافی انعطاف‌پذیر باشد تا بتواند تغییرات را کنترل کند. بنابراین، برنامه‌ریزی و تهیۀ استراتژی کسب‌وکار به مهارت‌های قوی در برنامه‌ریزی استراتژیک و تحلیل کسب‌وکار، و همچنین درک خوب عملکردهایی مانند بازاریابی، فروش و توزیع نیاز دارد.

استراتژی کسب‌وکار شامل پوشش دادن اصول اولیه است اما جهان در حال تغییر است و تجارت امروز مانند دیروز یا حتی فردا نیست. بنابراین هر استراتژی تجاری باید به شرح زیر باشد:

  • انعطاف‌پذیر سازگار
  • استفاده از تحقیقات به‌روز بازار

چگونه یک استراتژی تجاری را برنامه‌ریزی می‌کنیم؟

۶ عنصر کلیدی مورد نیاز برای طراحی استراتژی‌های تجاری خوب

تعیین چشم‌انداز:  یک استراتژی تجاری خوب باید مشخص کند که هدف اصلی مجموعه چیست و هر بخش از مجموعه باید چه کارهایی را انجام دهند تا راه رسیدن به اهداف کلی مجموعه آسان‌تر انجام شود.

تعیین ارزش‌های اصلی:  برنامه‌ریزی در تجارت کمک می‌کند تا مدیران و بخش‌های مختلف مجموعه وظایف خود را دانسته و با توجه به ارزش‌های اصلی سازمان به سمت اهداف شرکت پیش روند و در بین عملکرد بخش‌های مختلف تناقض ایجاد نشود.

برنامۀ بازاریابی استراتژیک: بدون یک برنامۀ بازاریابی مشخص، هیچ استراتژی تجاری نمی‌تواند کارساز باشد.

مدیریت: یک تیم مدیریت قوی و الهام‌بخش برای اجرای استراتژی تجارت الزامی است.

سیستم‌ها: برای داشتنن استراتژی کسب‌وکار موفق نیاز به سیستم‌های تجاری مؤثر و کارآمد است.

طرح تخصیص منابع: استراتژی کسب‌وکار منابع موردنیاز برای تکمیل طرح را مشخص می‌کند و بین اعضا تخصیص می‌دهد و مشخص می‌کند چه کسی مسئول انجام آن است و در این صورت مشخص می‌شود که برای پروژه به چه میزان منابع احتیاج داریم.

تیم افق تشکیل‌شده از افراد حرفه‌ای که با ذهنی خلاق و بینش آگاهانه و هدفمند آماده آنند که نکات مفیدی را برای کمک به هدایت مسیر شغلی شما ارائه دهند.

استراتژی کسب‌وکار ابزاری قدرتمند برای کمک به شما در رسیدن به اهداف تجاری، تعریف روش‌ها و تاکتیک‌هایی است که باید در شرکت خود به کار گیرید. استراتژی کسب‌وکار همچنین در بسیاری از تصمیمات سازمانی، شما را راهنمایی می‌کند مانند استخدام کارمندان جدید.

ایجاد یک استراتژی تجاری که مطابق با چشم‌اندازی که برای شرکت خود دارید، به زمان و توسعه نیاز دارد.

ما دربارۀ چیستی استراتژی کسب‌وکار، چرایی اهمیت آن و انواع استراتژی در کسب‌وکار بحث خواهیم کرد.

انواع استراتژی کسب‌وکار

 

استراتژی کسب‌وکار چیست؟

استراتژی کسب‌وکار طرح کلی از اقدامات و تصمیماتی است که یک شرکت برای رسیدن به اهداف و مقاصد خود برنامه‌ریزی می‌کند. برنامه‌ریزی در کسب‌وکار مشخص می‌کند که شرکت باید چه کاری انجام دهد تا به اهداف خود برسد، که می‌تواند به هدایت فرآیند تصمیم‌گیری برای استخدام و همچنین تخصیص منابع کمک کند. یک استراتژی تجاری به بخش‌های مختلف کمک می‌کند تا با هم کار کنند و اطمینان حاصل شود که تصمیمات بخش از جهت کلی شرکت پشتیبانی می‌کند.

چرا استراتژی کسب‌وکار مهم است؟

دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک استراتژی تجاری برای سازمان‌ها مهم است، از جمله:

برنامه‌ریزی: استراتژی کسب و کار به شما کمک می‌کند تا گام‌های کلیدی را برای رسیدن به اهداف تجاری خود بردارید.

نقاط قوت و ضعف: فرایند ایجاد یک استراتژی تجاری به شما این امکان را می‌دهد که نقاط قوت و ضعف شرکت خود را شناسایی و ارزیابی کنید تا بتوانید استراتژی ایجاد کنید که نقاط قوت شما را بهینه کند و نقاط ضعف شما را جبران یا از بین ببرد.

بهره‌وری: یک استراتژی تجاری به شما امکان می‌دهد منابع را به طور مؤثر برای فعالیت‌های تجاری خود تخصیص دهید به صورتی که خودکار کارایی شما را افزایش دهد. همچنین به شما کمک می کند تا برای ضرب‌الاجل‌ها برنامه‌ریزی کنید، نقش‌های شغلی را اختصاص دهید و در مسیر اهداف پروژه خود بمانید.

کنترل: ایجاد یک استراتژی تجاری به شما کنترل بیشتری بر انتخاب انواع فعالیت‌هایی می‌دهد که مستقیماً به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می‌کنند، و همچنین به شما امکان می‌دهد به راحتی ارزیابی کنید که آیا فعالیت‌هایتان شما را به اهدافتان نزدیک‌تر می‌کند یا خیر.

مزیت رقابتی: با تعیین یک برنامۀ روشن برای چگونگی رسیدن به اهداف خود، می‌توانید بر روی سرمایه‌گذاری بر نقاط قوت خود تمرکز کنید و از آن‌ها به عنوان یک مزیت رقابتی استفاده کنید که شرکت شما را در بازار منحصربه‌فرد می کند.

چرا استراتژی کسب‌وکار مهم است؟

انواع استراتژی کسب‌وکار

هنری مینتزبرگ، استاد راهبردی و دانشگاهی مشهور، شش تعریف گسترده دربارۀ انواع استراتژی ارائه داده است:

برنامه‌ریزی‌شده: استراتژی‌هایی که به صورت متمرکز تدوین می‌شوند (معمولاً توسط “دفتر مرکزی”)

تحمیلی: استراتژی‌هایی که یا توسط شرکت مادر دیکته می‌شوند، یا توسط شرایط اقتصادی یا سایر شرایط

فرصت‌طلبی: استراتژی‌های عمدی برای پاسخگویی به فرصت‌ها به محض ظهور

کارآفرینی: استراتژی‌هایی که توسط یک کارآفرین هدایت می‌شود و ممکن است نوشته نشود، اما ممکن است توسط اطرافیانش قابل درک باشد.

اضطراری: استراتژی‌هایی که به صورت برنامه‌ریزی‌نشده و گاهی غیرعمدی تکامل می‌یابند

تحقق یافته: استراتژی‌هایی که حاصل ترکیب استراتژی‌های برنامه‌ریزی‌شده و اضطراری هستند

هر یک از این استراتژی‌ها با توجه به نیاز کسب‌وکارها اعم از کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دلیل اینکه داشتن یک استراتژی بسیار مهم است این است که به کسب‌وکار زمان می‌دهد تا درک کنند که چگونه کار می‌کنند، چه قابلیت‌هایی دارند و آیا این قابلیت‌ها می‌توانند به رشد آن‌ها کمک کنند.

تماس