سفارش طراحی ست اداری کامل با تخفیف ویژه

امروزه، به دلیل وجود رقابت‌های‌ گسترده میان شرکت‌ها و کسب‌وکار‌های موجود، مدیران باید به منظور جلب اعتماد و اعتبار خود، به دنبال ایجاد یک هویّت منحصر به فرد برای سازمان و یا شرکتِ خود باشند. توجه به هویّت بصری در موضوع برندینگ، داشتن یک ستِ اداری با طراحیِ مناسب، از نکات مهمی است که به ماندگاری در حافظه دیداری مشتریانِ شما، کمک می‌کند.

 

ست اداری چیست؟

مجموعه‌ا‌ی از اوراق و اقلامِ چاپی و رو‌میزی برای امورِ تجاری (Commercial)، تبلیغاتی (Promotional)، شغلی (Job)، زیبایی (Beauty) و … است که شامل سربرگ (Header)، پاکت‌نامه (Envelope)، کارت ویزیت (Visit card)، دفترچه و کاغذ یادداشت (Notebook)، پوشه (Folder)، لیبل (Label) و جلد سی‌دی (CD)، تقویم (Calendar)، سررسید، استند (Stand)، پرچم (Flag) و … می‌شود. مواردی مثل اوراق مالی و اداری فاکتور (Factor)، قبض (Bill)، کاردکس (Cardex) و فرم‌های داخلی را نیز می‌توان افزود.

 

تاریخچه ست ادرای

بشر در گذشته، برای نامه‌نگاری و ارسالِ پیامِ خود، از پاکت‌های نامه استفاده می‌‎کرد و به هنگامِ نوشتنِ آن، نام و مشخصاتِ شرکت را در ابتدای نامه می‌آورد. همچنین شرکت‌ها برای معرفیِ خود و دادن شماره‌ی شرکت، از یک تکه کاغذ استفاده می‌کردند. این اقدامات نامنظم‌بودن شرکت‌ها و یا سازمان‌ها را نشان می‌داد که به منظور جلوگیری از این بی‌نظمی و اتلافِ وقت، چاپ ستِ اداری آغاز شد.

اقلام مورد استفاده ست اداری یا سازمانی

 

سربرگ: از مهمترین اقلام به شمار می‌رود که در دو سایز A4 و A5 بسته به حجم مکاتبات و نیازِ شما، طراحی می‌گردد.

پاکت نامه: معمولا سربرگ‌ها را داخل پاکت نامه‌ای قرار می‌دهند که از نظر ظاهری از طرحِ مادر پیروی می‌کند.

طراحی ست اداری

 

کارت ویزیت: در حال حاضر کارت ویزیت جزو اقلامی است که حتی کسانی که اعتقادی به داشتن ستِ اداری ندارند هم از آن استفاده می‌کنند. کارت ویزیت از مهم‌ترین راه‌های تداوم ارتباطی و تبلیغاتی میان کسب و کار‌ها و مشتریان می‌باشد.

 

مهم‌ترین اصول طراحی ست اداری

از مهم‌ترین اصول طراحی این بخش می‌توان به هماهنگیِ درونی و بیرونی طرح اشاره کرد.

منظور از هماهنگی درونی؛ هم‌خوان بودن رنگ‌بندی، خطوط و انحناهای به کار رفته در طرح است که باید همگی به زیبایی و درستی کنار یکدیگر قرار گیرند.

هماهنگی بیرونی نیز بیانگر همگون بودن طرح ما با رابط کاربری، وب‌سایت، قالب‌های مورد استفاده درصفحات مجازی و … است. در حالت کلّی، باید از رنگ سازمانی مورد استفاده در مجموعه تبعیّت کند.

یکی دیگر از اصول طراحیِ مهمِ این بخش، توجه به موضوع فعالیّت سازمان است. به طور مثال، برای یک دفتر وکالت، باید از رنگ‌های رسمی و تیره‌تر استفاده شود و یا برای موضوع پوشاک کودکان، ملزم به استفاده از رنگ‌های شاد و پرانرژی هستیم.

به یاد داشته باشید که به هنگام شروع طراحی، حتما اطّلاعات کامل از سازمان و یا شرکت مورد نظر را از صاحب برند دریافت کنید. اطّلاعاتی شامل آدرس دقیق محل، شماره تماس، آدرس پستی و وب‌سایت، آدرس پست الکترونیک و …

از دیگر نکات مهم، رعایت استانداردهای مربوط به اندازه اقلامِ استفاده شده است. به عنوان مثال سایز استاندارد سربرگ A4 و یا A3 است.

اهمیت خرید ست ادرای

در یک سازمان ممکن است مدیر شرکت توانایی حضور در تمامی جلسات را نداشته باشد. در این صورت اوراق اداری شرکت؛ معرف آن سازمان هستند و می‌توانند جایگاه شرکت را در نظر مخاطب ارتقا دهد و موجب اعتماد و شناخت بیشتر افراد با شما گردد. در ادامه به اهمیت‌های دیگر این طراحی اشاره می‌کنیم:

انتقال اطّلاعات به صورت منسجم در یک قالبِ رسمی

دسترسیِ آسان و سریع مخاطبان از طریق پل ارتباطی مندرج در آن

بیانگر هویّت برند شما و موجب ارتقای آن

افزایش امنیّت و جلوگیری از کپی برداری رقیبان از شما

ثبت مکاتبات اداری با درج شماره نامه، عنوان، تاریخ و …

هماهنگی و هارمونی رنگ‌ها در طراحی موجب ایجاد حس اعتماد و نظم در نگاه مخاطب نسبت به عملکرد شما در سازمان نیز می‌گردد.

 

نکات مهم پیش از خرید طراحی ست اداری

یک سری موارد مهم در طراحی وجود دارد که رعایت آنها موجب بالا بردن اعتبار شرکت شده و بیانگر ارزش‌گذاری شما به مشتریان و صرف وقت برای راحتی و جلب نظر آنهاست. مواردی همچون هماهنگی تم طرح با سایت و دکوراسیون سازمان، همخوانی اقلام ستِ اداری با یکدیگر، توجه به جزئیات و ظرافت کار.

به کارگیری لوگو سازمان در طرح؛ بیانگر هویّت سازمان مورد نظر است که همه‌ی طراحان بایستی در قدم اول به این نکته توجه کنند.

سفارش طراحی ست اداری

هر سازمان و شرکتی باید مرتبط با فعّالیّتی که انجام می‌دهد؛ برای خود رنگ سازمانی مناسبی انتخاب کند. برای این کار می‌توانند از افراد متخصّص در این زمینه به کار گیرند. وجود هارمونی رنگِ مناسب و همخوان با فعّالیّتِ مجموعه، علاوه بر زیبایی، نظم و انسجام در محیط شرکت و عملکردِ رضایت‌بخش آن را به مخاطب القا می‌کند. در کل رنگ مناسب، موجب ارتباطِ بصریِ بهترِ مخاطب با سازمان می‌گردد. به خاطر داشته باشید که رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید مانع خوانایی مطالب شما نگردد. رنگ سازمان، تاثیر به سزایی در روان مخاطب دارد و انتخاب مناسب آن موجب می‌گردد که مخاطب در هر جا و مکانی که قرار گیرد، با دیدنِ این رنگ، شرکت و یا سازمان شما را به یاد آورد.

خرید طراحی ست اداری

در آخر انتخاب فونت مناسب برای درج اطّلاعات سازمان اعم از آدرس‌ها، شماره تماس و … تاثیر به سزایی در طراحی شما دارد. دقّت کنید که فونت انتخابی شما، خوانا و چشم نواز باشد تا چشم مخاطب را از ادامه خواندن مطالب خسته نکند.

سخن پایانی:

هویّت بخشیدن به برند شما و افزایش اعتبار شرکت و یا سازمان، از اهداف طراحی ستِ اداری به شمار می‌رود. رعایت هارمونی رنگ‌ها و ایجاد انسجام میان خطوط و انحناهای طرح، تلاش برای ایجاد طرحی زیبا و مناسب با فعّالیّت شرکت و یا سازمان، همگی موجب ارتقا مجموعه شما می‌گردد.

تیم افق ارومیه در تلاش است تا با طراحی‌های ماهرانه و استاندارد، نام برند شما را تا همیشه در خاطرِ مخاطبان، نگه دارد.

در صورتی که می خواهید در زمینه طراحیست اداری  اطلاعات بیشتری داشته باشید و یا سفارش طراحی ست اداری بدهید. می تواند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در صفحه ارتباط با ما، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تماس