سفارش ساخت موشن‌گرافیک حرفه‌ای

شاید بارها برایتان پیش‌آمده که با ورود به سایت‌های مختلف هنگام وب‌گردی و یا هنگام تماشای تلویزیون یا گشت‌وگذار در سطح شهر و مواجهه با تلویزیون‌های شهری، تصاویر گرافیکی متحرکی را دیده باشید که با هماهنگی برای رساندن پیامی به شما، ادغام شده‌اند. به این تصاویر گرافیکی متحرک، موشن‌گرافیک می‌گویند.

 

موشن‌گرافیک (motion graphic) چیست؟

به طرح‌های گرافیکی که محتوا و پیام خود را به‌صورت متحرک به نمایش می‌گذارند، گفته می‌شود که گاهی برای تأثیرگذاری بیشتر، با موسیقی و نَرِیشِن (صداگذاری) همراه می‌شود.

مراحل ساخت موشن‌گرافیک:

قبل از تولید یک پروژۀ حرفه‌ای، اهداف و پیام‌های یک کسب‌وکار بررسی و نسبت به آن سِناریو (داستان) نوشته می‌شود.

اگر قرار بر استفاده از نریشن در پروژه باشد، متن نریشن نوشته شده و توسط نریتور (گوینده) در استودیو ضبط می‌شود.

استوری بورد (story board) :به طرح‌های متوالی و ساده‌ای که بیانگر اتفاقات هر صحنه است استوری بورد گفته می‌شود. در طراحی استوری بورد به جزئیات توجه نمی‌شود و تنها طرح ساده و کلی از تمام حرکات و اتفاقاتی می‌باشد که رخ می‌دهد. این طرح‌ها، تیم تولید و مشتری را از سردرگمی نجات و باعث تسریع در تولید می‌شوند. همچنین، پس از طراحی، می‌توان تایم تقریبی ویدئو نهایی را به‌صورت تخمینی تعیین و یا تغییر داد.

تولید: در این مرحله تمامی کاراکترها، پس‌زمینه‌ها، و هرآنچه در سناریو نوشته شده طراحی و متحرک‌سازی می‌شود. این مرحله جزو زمان برترین مراحل تولید می‌باشد.

تدوین و صداگذاری: در این مرحله تصاویر تدوین و نریشن و افکت‌های صوتی به ویدئوها افزوده می‌شود و فایل نهایی آماده می‌شود.

ساخت موشن گرافیک

نرم‌افزارهایی که در ساخت موشن‌گرافیک استفاده می‌شوند:

نرم‌افزارهای متعددی برای تولید پروژه‌های این‌چنینی وجود دارد؛ اما معروف‌ترین آنها شامل:

Adobe After Effects

افترافکت محصول شرکت ادوبی می‌باشد که بیشتر در زمینه جلوه‌های ویژه و کامپوزیت ویدئو کاربرد دارد. برخی از افراد افترافکت را یک نرم‌افزار تدوین ویدئو می‌دانند درحالی‌که این نرم‌افزار در زمینه تدوین کاربرد ندارد.

Adobe Premiere

پریمیر، نرم‌افزار مشهور و قدرتمند از خانواده ادوبی می‌باشد که در زمینه تدوین ویدئو محبوب است.

با وجود نرم‌افزارهای قدرتمند تدوین در بازار، همچنان پریمیر، محبوب تدوین کارهاست. امروزه بسیاری از فیلم‌های هالیوودی نیز برای تدوین ویدئوهای خود از این نرم‌افزار بهره می‌گیرند.


 

Moho

این نرم‌افزار تقریباً ناشناخته اما قدرتمند که قبلاً با اسم anime studio  در بازار موجود بود، در زمینۀ تولید انیمیشن دوبعدی کاربرد دارد. همچنین در به‌روزرسانی‌های اخیر، امکانات زیادی را در زمینه استخوان‌بندی، انیمیت(animate)  یا متحرک‌سازی به این نرم‌افزار افزوده شده است.

Adobe Flash

اگر شما هم با کامپیوتر سروکار داشته باشید، حداقل یکبار نام این نرم‌افزار به گوشتان خورده است. جزو اولین نرم‌افزارها در ساخت و تولید انیمیشن و گیف (gif)  های سایت و مالتی‌مدیاها می‌باشد که البته در بازار رقابتی امروز نرم‌افزارها، به فراموشی سپرده شده است.

Adobe Photoshop

نرم‌افزاری محبوب و قدرتمند در زمینه طراحی و ادیت عکس که سالیان سال است، جایگاه خود را در بین طراحان گرافیک حفظ کرده و همچنان در به‌روزرسانی‌های جدید، امکانات شگفت‌انگیزی را جهت آسان‌سازی استفاده و قدرت ویرایش تصاویر، افزوده است.

Adobe Illustrator

نرم‌افزار ایلاستریتور، با قابلیت پردازش تصاویر به‌صورت بُرداری، پتانسیل ویژه‌ای در طراحی لوگو و نشان ایجاد کرده است.

Autodesk Maya

در نرم‌افزارهای ساخت انیمیشن و مدل‌سازی سه‌بعدی، بدون شک نرم‌افزار مایا یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌باشد. این نرم‌افزار که محصول شرکت اتودسک است، محیط کاربری ساده و امکانات بسیاری را در زمینۀ متحرک‌سازی و مدل‌سازی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

Autodesk ۳dsmax

تری دی مکس، محصولی دیگر از شرکت اتودسک می‌باشد که بیشتر در زمینه دکوراسیون داخلی و معماری کاربرد دارد. اما در زمینه انیمیشن نیز از آن استفاده می‌شود.

Cinema ۴d

از دیگر نرم‌افزارهای تولید موشن و انیمیشن سه‌بعدی، نرم‌افزار سینما فور دی می‌باشد. از ویژگی‌های مهمی که این نرم‌افزار را از نرم‌افزارهای دیگر در این زمینه متمایز می‌کند، سرعت رندر بالا و سازگاری و هماهنگی با نرم‌افزار افترافکت می‌باشد.

این نرم‌افزارها مکمل یکدیگر هستند و برای پیش‌بردن یک پروژه گاهی از چندین نرم‌افزار برای تولید، استفاده می‌شود.

سفارش موشن گرافیک

سفارش موشن‌گرافیک تأثیرگذار است؟

طبق آمار، بازدید محتوای ویدئویی نسبت به متن و عکس بیشتر است. همچنین ترکیب طرح‌ها و حرکات فانتزی با موسیقی و نریشن، تأثیرگذاری یک محتوا را بیشتر کرده و به‌سادگی در ذهن مخاطبان خود تأثیر گذاشته و باقی می‌ماند. شما می‌توانید مطالب پیچیده را به مخاطبان خودتان به‌سادگی انتقال دهید.

 

تفاوت انیمیشن و موشن‌گرافیک؟

انیمیشن‌ها طبق یک سناریو داستانی، باشخصیت‌پردازی برای انتقال پیام داستان همراه می‌شوند و با تحت‌تأثیر قراردادن احساسات مخاطبان، تأثیر خود را بر روی ذهن بینندگان به‌جا می‌گذارند. اما موشن‌گرافیک با تمرکز بر روی مطالب و موضوعات عمدتاً خبری و آموزشی با افکت‌های جذاب تصویری و صوتی سعی بر تأثیرگذاری بر روی مخاطبانش را دارد.

تعرفه ساخت موشن‌گرافیک

دررابطه‌با هزینه ساخت، در صورت مشخص نبودن سناریو و محتوا، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای تولید در نظر گرفت. قیمت هر پروژه به نسبت تعداد کاراکتر، پس‌زمینه و عناوین مرتبط دیگر تعیین می‌شود. شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت ساخت موشن‌گرافیک با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

سفارش ساخت موشن‌گرافیک

تیم متخصص افق ارومیه در این زمینه، با بررسی کسب‌وکار و اهداف شما، طرحی خلاقانه و جذاب برای بهتر دیده‌شدنتان اجرا می‌کند. جهت دریافت مشاوره در زمینه طراحی موشن‌گرافیک، می‌توانید با متخصصین ما در این زمینه در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.برای این کار می توانید به قسمت درباره ما مراجعه کرده و راه های ارتباطی را دریافت نمایید.

 

تماس