سفارش طراحی کاراکتر

طراحی شخصیت چیست؟

طراحی کاراکتر در صنعت انیمیشن، فیلم، اسباب‌بازی و کتاب استفاده می‌شود؛ اما یکی از کاربردهای دیگر طراحی کاراکتر در صنعت تبلیغات است که در ادامه می‌خواهیم این حوزه را بیشتر بررسی نماییم.

طراحی کاراکتر در حوزه هنرهای تجسمی از سه بخش تشکیل می‌شود ۱ ـ زیبایی‌شناسی ۲- شخصیت شناسی ۳-رفتارشناسی ۴- طراحی ظاهر بصری

کاراکترها در واقع شخصیت‌های داستان هستند مه می‌خواهند پیامی را منتقل کنند و باید در جزئیات کاملاً دقت شده تا مفهوم و پیام موردنظر به‌درستی منتقل شود.

ویژگی‌های شخصیتی یک کاراکتر و حتی جنبه‌های روان‌شناسی به طراحان کمک می‌کند تا یک شخصیت مؤثر و اثرگذار خلق کنند که بتواند آن نقش را به‌خوبی ایفا کند.

 

فاکتورهای مهم در طراحی شخصیت

سایه نما (شبح)

پالت رنگی

بزرگ‌نمایی

 

چرا  طراحی کاراکتر انجام می‌دهیم؟

هر محتوای ویدئویی مثل فیلم، انیمیشن و … بر اساس یک سناریو و داستان تولید می‌شود و شخصیت‌ها روی داستان اثر می‌گذارند و به‌نوعی داستان‌ها را هدایت می‌کنند و یک طراحی درست و مناسب می‌تواند شخصیت‌ها را جذاب و ماندگار کند به طور مثال شخصیت شرک جز کاراکترهای اصیل و ماندگار است

دربازی‌های فکری این فرصت پیش می‌آید که کاراکترها از نو خلق بشوند البته خلق شخصیت‌ها باتکیه‌بر داستان‌هاست و صرفاً با یک نقاشی عالی شخصیت طراحی نمی‌گردد.

 

بررسی اجزای طراحی شخصیت

در طراحی کاراکتر باید به اجزا و جزئیات اصلی آن توجه بیشتری داشته باشیم و تک بتک جزئیات را بادقت برسی و طراحی کنیم.

سایه نما (شبح)

سایه نما شخصیتی است سیاه‌وسفید که ویژگی‌های ظاهری آن حذف گردیده و رنگ ندارد.

پالت رنگی

پالت‌های رنگی برای دادن رنگ به کاراکتر استفاده می‌شود در انتخاب رنگ سعی کنید رنگ‌های زیادی به کاراکترها ندهید؛ چون موجب حواس‌پرتی مخاطب خواهد شد؛ بنابراین استفاده از رنگ‌های کم و به جا می‌تواند یک کاراکتر مؤثر را بسازد.

بزرگ‌نمایی

اغراق و بزرگ‌نمایی شخصیت یکی از بخش‌های مهم سناریو است که به‌منظور ایجاد حالت‌های روانی و احساسی ایجاد می‌شود.

 

پله به پله تا طراحی کاراکتر

مرحله اول: بررسی و آمادگی اولیه

قبل از اینکه یک طراح قلم‌به‌دست بگیرد و یا در نرم‌افزار شروع به کار کند باید به یک درک خوب از شخصیت کاراکتر ویژگی‌ها روانی و شخصیتی آن برسد و به‌تبع آن بتواند ویژگی‌های ظاهری کاراکتر از قبیل چاقی، لاغری، رنگ پوست و … را طراحی کرده و طرح نهایی را ارائه دهد.

 

مرحله دوم: نوشتن یک طرح اولیه داستانی

طراح سناریو باید یک طرح اولیه داستانی بنویسد تا کاملاً در آن مشخص شود که کاراکتر در چه صحنه‌هایی چه نقش‌هایی خواهد داشت چه‌حرفهایی می‌زند تا کاملاً ساختار داستان به دست بیاید.

 

مرحله سوم: به منابع مختلف مراجعه کنید و ایده بگیرید.

یک طراح خوب باید سایت‌های حرفه‌ای حوزه خود را بشناسد و با مراجعه به آن‌ها بتواند ایده بگیرد شخصیت‌های مختلف را ببیند و به فیلم‌ها و انیمیشن‌ها موفق نگاه کند تا بتواند یک ایده اولیه پخته را ارائه دهد.

 

مرحله چهارم: ارائه یک طرح اولیه

طراح پس از آمادگی ذهنی و بررسی منابع مختلف یک طرح مینیمال و کوچک را روی کاغذ فیزیکی و یا دیجیتالی رسم می‌کند طرح اولیه به او کمک می‌کند تا کاراکتر را از زوایای متعدد بررسی کرده و اشکالات آن را پیدا کند.

 

مرحله پنجم: نهایی‌سازی کاراکتر

پس از اینکه طراح به رضایت کافی در مورد طرح اولیه رسید شروع به‌اضافه کردن جزئیات مثل رنگ و سایر موارد می‌کند تا شخصیت نهایی شکل بگیرد طرح نهایی می‌تواند دوباره تغییر کند تا به نقطه ایدئال در ذهن طراح برسد.

 

سفارش طراحی شخصیت در تبلیغات

برندها برای رساندن صدای خود به گوش مشتریان از روش‌های متفاوت و مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از به‌روزترین روش‌ها سبک داستان‌گویی برای رساندن پیام کسب‌وکار به گوش مخاطبین است که در این حالت یک یا دو شخصیت متناسب با پیام موردنظر طراحی شده و در سناریو قرارداد می‌شوند یک کاراکتر خوب ممکن است تا سال‌ها در ذهن مخاطب بماند و اثرگذاری تبلیغاتی بالایی داشته باشید.

تیم افق با بهره‌گیری از کارشناسان خبره و طراحان حرفه‌ای می‌تواند گزینه مناسبی برای انتخاب شما در زمینه طراحی کاراکتر و سایر کاراکترها باشد اگر نیازمند طراحی کاراکتر برای شخصیت‌های تبلیغاتی خود هستید با ما در تماس باشید.

تماس