سفارش طراحی تقویم با تخفیف + نمونه کار

یک وسیله کاربردی عمومی است که می‌تواند به‌عنوان یک ابزار تبلیغاتی و یا بازاریابی بسیار مؤثر باشد. یکی از بهترین روش‌ها برای تبلیغات این است که دور انداخته نشود. همان‌طور که در مبحث سررسیدها اشاره کردیم، تراکت‌ها از نظر ماندگاری در خاطر مخاطبان بسیار ضعیف‌تر عمل می‌کنند درحالی‌که افراد کمی هستند که نمونه‌هایی مثل تقویم و سررسید را دور بیندازند. افراد با دیدن روزانه لوگو و رنگ سازمانی شما، نام برَند شما را فراموش نخواهند کرد و می‌توانید مطمئن باشید که به مدت ۱ سال نزد مشتریان شما باقی می‌ماند.

سفارش طراحی تقویم ایران

نکات طلایی در سفارش طراحی تقویم

به هنگام طراحی تقویم به‌خاطر داشته باشید که باید سلیقه مخاطبین خود را بشناسید و در زمره کار خود قرار دهید همچنین طراحی باید به‌گونه‌ای باشد که مخاطبین بدانند این طرح متعلق به شرکت و یا سازمان شماست. استفاده از رنگ سازمانی خود در طراحی را فراموش نکنید و همچنین از تصاویر و رنگ‌هایی استفاده کنید که یادآور برَند شما باشد.

 

می‌توانید متناسب با هر فصل، از رنگ آن نیز در طراحی استفاده کنید.

تقویم‌ها معمولاً ۱ ماه، ۶ ماه و ۱۲ ماهِ سال را در هر صفحه خود جا می‌دهند که می‌توانید طبق سلیقه خودتان و طرحی که بیشتر موردپسند مخاطبین است، جاگذاری کنید. در نظر بگیرید که اعداد ماه‌ها در صفحه، خوانا و اندازه مناسبی داشته باشند. احتمالاً مخاطب بخواهد نکته‌ای را در آن روز یادداشت کند پس بهتر است فضای خالی مناسبی میان اعداد روزها وجود داشته باشد.

اگر تقویم خود را در یک صفحه چاپ می‌کنید بهتر است در صفحه بعدی از یک تصویر مناسب و باکیفیت استفاده کنید. توجه داشته باشید که تصویر انتخابی شما باید به‌گونه‌ای باشد که مخاطب با دیدن آن لذت ببرد، ترجیحاً موضوعاتی مثل طبیعت گزینه بهتری است. همچنین می‌توانید با عکاسی‌های زیبا و دلنشین از محصولات خود، به معرفی خدمات برَندتان در این صفحات بپردازید.

طراحی تقویم اختصاصی

طراحی تقویم‌های رومیزی نقش به سزایی در معرفی برَند شما دارد. مهم‌ترین بخش آن صفحه اول است که باید طراحی بسیار چشمگیری داشته باشد که بیننده را به خود جلب کند.

استفاده از یک فونت خوانا و زیبا برای اعداد به‌کاررفته در روزهای سال، استفاده از اعداد شمسی و قمری، تفاوت رنگ روزهای تعطیل با روزهای عادی، درج مناسبت‌ها همراه با توضیحی کوتاه درباره وقایع اتفاق افتاده در آن، از نکاتی است که به بهترشدن طرح شما نیز کمک خواهد کرد.

می‌توانید از کدهای تخفیفی خاصی در روزهای مختلف سال استفاده کنید که این امر موجب ترغیب مخاطب به شناخت بیشتر خدمات شما می‌شود.

توجه به فضا در حین طراحی از نکات مهمی است که باید در نظر بگیرید. سعی کنید از طرح‌های شلوغ با اِلِمان‌های زیاد خودداری کنید و سادگی را در اولویت طرحتان قرار دهید.

فضایی را برای یادداشت‌های روزانه قرار دهید که افراد بتوانند عملکرد خود را در آن تاریخ بنویسند.

سعی کنید در طراحی، تنها چیزی که تکرار می‌شود لوگو و رنگ سازمانی باشد. صفحات دیگر با یکدیگر هماهنگی خاصی را دنبال کنند؛ اما شبیه به هم طراحی نشوند.

به یاد داشته باشید که هدف شما از طراحی این است که نام برندتان همواره در ذهن مخاطب تداعی شود؛ بنابراین باید هماهنگی خاصی میان طرح و محتوای آن وجود داشته باشد که پیشنهاد می‌کنیم برای چنین طرحی حتماً با یک گروه طراحی کاربلد و حرفه‌ای همکاری کنید.

اصول طراحی برای مشاغل مختلف

اگر برای موضوعات پزشکی، آزمایشگاهی و بهداشتی طراحی می‌کنید سعی کنید از ابعاد بزرگ‌تر استفاده کنید و از فونت‌های خوانا با سایز بزرگ‌تر برای اعداد به‌کاررفته در روزهای ماه استفاده کنید که سریع‌تر و بهتر خوانده شوند.

سفارش طراحی و چاپ تقویم

 

برای موضوعات اداری، بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی بهتر است از ابعاد کوچک‌تری استفاده کنید؛ زیرا میز کاری این مشاغل به حد کافی شلوغ هستند و نباید فضای زیادی را پر کند. برای برنامه‌ریزی بهتر افراد برای روزهای کاری و تعطیلات، بهتر است روزهای تعطیل را با رنگ متفاوت و بُلدتر طراحی کنید.

 

برای مدارس، دانش‌آموزان و مربیان از ابعاد متوسط استفاده کنید که نه کوچک بودن آن تشخیص تاریخ را سخت کند نه بزرگی آن میز درسی‌شان را اِشغال کند. واضح بودن و بزرگی روزهای تعطیل نیز اهمیت زیادی دارد و بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

 

برای آرایشگران، مغازه‌داران و فروشندگان از سایزهای متوسط رو به بزرگ استفاده کنید و بهتر است از رنگ‌های تیره بهره بگیرید؛ زیرا کثیف شدن آن در این مشاغل درصد بالایی دارد.

 

ابعاد استاندارد

تقویم‌ها در ابعاد مختلفی طراحی و چاپ می‌شوند. ما اینجا به چند مورد از آن‌ها که جزو ابعاد استاندارد هستند اشاره می‌کنیم:

سایز A3 (297 در ۴۲۰ میلی‌متر)

سایز A4 (210 در ۲۹۷ میلی‌متر)

سایز SLIM (156 در ۳۰۵ میلی‌متر)

سایز DESKTOP (105 در ۲۹۷ میلی‌متر)

طراحی تقویم ارزان

آشنایی با انواع تقویم

تقویم رومیزی

یکی از پرکاربردترین هدیه‌های تبلیغاتی‌ است. از ویژگی‌های خوب تقویم‌های رومیزی این است که هر صفحه آن متعلق به یک ماه است و لازم به ورق زدن روزانه نیست و به‌راحتی می‌توان روزهای ماه را در یک صفحه چک کرد. امکان چاپ اختصاصی هم دارد و می‌توانید در هر صفحه، عکس، نوشته و متن موردنظر خود را به طراح مورد نظرتان سفارش دهید.

تقویم جیبی

همان‌طور که در بخش سررسیدها اشاره کردیم از نمونه‌های پرطرف‌داری هستند که به‌خاطر سایز کوچکی که دارند، همواره قابل‌حمل و مورداستفاده قرار می‌گیرند. یک هدیه تبلیغاتی مناسب برای کاربران است که نام برَند شما را هرروزه در خاطرشان یادآوری می‌کند.

تقویم دیواری

در این نمونه، مخاطب بر روی دیوار محل کار و یا منزل خود آویزان می‌کند که هرکس چشمش به آن بخورد به یاد برَند شما میفتد. حضور لوگو و قرارگیری آن در جای مناسب نیز از نکات مهم طراحی آن به شمار می‌رود.

 

طراحی تقویم کار بسیار خلاقانه ‌ایست که می‌تواند در تبلیغات برَند شما نقش بسزایی داشته باشد. تیم حرفه‌ای افق ارومیه به شما کمک می‌کند تبلیغات مفید و پُر بازدهی را در این زمینه داشته باشید.

تماس