سفارش طراحی برند بوک (Brand Book) اختصاصی

برند بوک دفترچه‌ای است که محتوای برند را از قبیل ترکیب، طراحی و یک شمای کلی از برند را نشان می‌دهد و تعیین می‌کند لوگو، وبلاگ، تبلیغات و سایر موارد چگونه طراحی شود.

 

سفارش طراحی برند بوک

همیشه یک سری برند معروف در ذهن ما حک شده‌اند مثل کوکاکولا، بنر و … اما بیایید فکر کنیم چه چیزی آنها را در ذهن ما ماندگار کرده است در پاسخ به این سؤال می‌توان مجموعه‌ای عوامل مانند لوگو، طراحی، رنگ سازمانی و … را نام برد و این وظیفه یک برند بوک خوب و حرفه‌ای است که بتواند تمامی این عوامل را به‌صورت یکپارچه در خود جای بدهد در واقع به زبان علم زیست‌شناسی می‌توانیم بگوییم برند بوک در حکم دی‌ان‌ای  برند است.DNA

 

لزوم داشتن برند بوک برای کسب‌وکارها

برند بوک در واقع یک راهنما و دستورالعمل در راستای یکپارچه‌سازی طراحی انجام شده برای طراحان شرکت است فرض کنید طراحی برای اولین‌بار در یک مجموعه مشغول شده بدون وجود برند بوک او نمی‌داند طراح‌ها را به چه سبک و سیاقی بزند و در نهایت ممکن است طراح یک سری طرح‌های جذاب بزند و با سایر بخش‌های هویت بصری مجموعه هم‌خوانی نخواهد داشت.

برند بوک تضمین خواهد کرد که طرح‌های موجود و طرح‌های جدید با تمامی موارد طراحی شرکت هم‌خوانی دارد تمامی فونت‌ها، المان‌ها، لوگو و … در برند بوک وجود دارند؛ بنابراین در صورت استخدام یک طراح می‌توان برند بوک را به او ارائه داد تا در طراحی‌ها دچار سردرگمی نشود.

 

صدای واحد برند

زبان و لحن برند یکی از موارد اساسی برند بوک است و علاوه بر تیم طراحی به تیم بازاریابی و فروش هم کمک خواهد کرد داستان و شعار برند هم یکی از مواردی است که باید در برند بوک به آن اشاره کرد و این مورد به تیم تولید محتوای مجموعه هم کمک خواهد کرد.

 

شناسایی و یادآوری برند توسط مشتری

ارتباط مشتریان به برند و یادآوری جز مزایای یک برند بوک منسجم و واحد است و در واقع با داشتن یک نقشه را پیام و ارزش‌های برند به بهترین شکل به گوش مشتری خواهد رسید برای مثال افراد هیچ‌وقت برند نایک و شعار معروف آن را از یاد نمی‌برند.

فاکتورهای طراحی دفترچه برند

پالت رنگ

قبل از شروع به طراحی یک مجموعه رنگ که با هم تناسب دارند انتخاب شده و این مجموعه رنگ‌ها در تمامی اجزای برند بوک مثل لوگو، بنرهای تبلیغاتی و … استفاده می‌شود.

در برند بوک باید رنگ‌ها را با جزئیات و کد رنگی مشخص کنیم تا با رنگ‌های دیگر اشتباه نشود و هم موارد دقیقاً با یک رنگ باشند.

انتخاب رنگ‌ها برای پالت رنگی می‌توان سلیقه‌ای و طبق علاقه باشد و بین ۳ تا ۵ رنگ در نظر گرفته می‌شود که شامل یک رنگ اصلی، یک رنگ تأکیدی و یک رنگ خنثی برای به‌کاربردن در پس‌زمینه است برای مثال در برند کوکاکولا رنگ قرمز به‌عنوان رنگ اصلی انتخاب شده است.

 

لوگو

لوگو یک تصویر کوچک و کلی از برند است که افراد کسب‌وکار و برند را با آن لوگو خواهند شناخت و بررسی کالاها و محصولات شرکت حک شده و به‌نوعی برند ما را به مشتری یادآوری می‌کند و علاوه بر این مشتریان وفادار ما را از طریق لوگو پیدا خواهند کرد.

 

فونت

فونت مورداستفاده کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین عناصر انتقال مفهوم است فونت می‌تواند صمیمی و دوست‌داشتنی یا رسمی و خشک باشد و باید در انتخاب فونت حال و هوای برند و مخاطبین هدف آن را در نظر گرفت و اندازه فونت را در رسانه‌های مختلف به‌صورت متناسب به کاربرد.

هر برند به‌صورت استاندارد دو فونت دارد یک فونت برای تیترها و فونت دیگر برای نوشتن متن‌ها و تغییر دادن فونت‌ها دیگر جایز نخواهد بود.

 

آیکون‌ها

آیکون‌های مورداستفاده در برند باید به تفضیل در دفترچه برند آورده شود اینکه هر آیکون در کجا و در چه ابعادی آورده شود باید در برند بوک آورده شود.

 

حرف آخر

امروزه برند و برندسازی یکی از برنامه‌های اساسی هر کسب‌وکاری است و برندها باید در این حوزه یکپارچه و منسجم عمل کنند و برند بوک دقیقاً مجموعه را به همین هدف خواهد رساند ما تیم طراحی و گرافیک مجموع افق ارومیه شما در این مسیر همراهی خواهیم کرد و در حوزه طراحی برند بوک‌های سازمانی و شرکتی آماده ارائه خدمت خواهیم بود.

تماس