سفارش تصویر سازی با تجهیزات کامل

شاخه‌ای از رشته گرافیک که امروزه بسیار پرکاربرد، مؤثر و برای طراحان پردرآمد است، تصویرسازی است. به تصاویری که مفاهیم و احساسات را به مخاطبان انتقال می‌دهند تصویرسازی و به شخصی که مسئولیت برقراری ارتباط بین داستان و تصویر را به عهده دارد، تصویرساز می‌گویند. یقیناً در هر سنی که هستید و به هر کاری که مشغول هستید، هر روز با این مقوله در صفحات کتاب‌ها، مجله‌ها، بروشورهای تبلیغاتی و نشریه‌های مختلف مواجه می‌شوید و حتی در بسیاری از موارد که مطالعه چندین خط از یک کتاب، دور از حوصله‌تان است، به تصاویر مرتبط با آن صفحه، خیره می‌شوید و این قدرت جذبه و ایجاد تعامل بین مخاطب و داستان را تصدیق می‌کند.

سفارش تصویر سازی افق ارومیه

تاریخچه تصویرسازی

تاریخچه این هنر، به هزاران سال پیش و انسان‌های غارنشین بازمی‌گردد. در آن دوره که خطی برای نوشتن و زبانی برای تعامل وجود نداشت، تصاویر، بهترین راه برقراری ارتباط بین انسان‌ها بود. همچنان در دیواره بسیاری از غارها، آثار این تصاویر باقی‌مانده که بیانگر اتفاقات و رویدادها، حرکات حیوانات، و صحنه‌های شکار است. اما طراحی این تصاویر، تنها به دوره سنگی و پارینه‌سنگی محدود نشد و روزبه‌روز بر ارزش آن افزوده شد و امروزه شاهد نمونه‌های مختلفی از این هنر جذاب هستیم. نمونه‌های این تصاویر را می‌توانید در غارهای آلتالمیرا و لاسکو که توسط انسان‌های اولیه به‌جامانده است را ببینید. نقاشی‌هایی به‌جامانده از آن دوران در ادوار مختلف و میان ادیان مختلف کاربردهای متفاوتی داشت. برای مثال مصریان بر این باور بودند که برای برگشت دوباره روح به جسم مرده‌ها، علاوه بر مومیایی کردن جسد، نقاشی‌هایی برای شناساندن جسم به روح کشیده می‌شود یا در هنر قرن بیستم، این نقاشی‌ها جنبه اعتراضی و انتقادی به شرایط جامعه داشت و هنرمندان، به این شکل از این هنر بهره می‌گرفتند.

انواع تصویرسازی

تکنیک‌های مختلفی برای ایجاد چنین تصاویری وجود دارد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی، شاهد تغییرات مثبتی در جهت کیفیت و ایجاد تصاویر دیجیتال هستیم. به‌طورکلی، می‌توان با تکنیک‌های طراحی با مداد، قلمو، آبرنگ، و انواع تبلت‌ها و قلم نوری‌های دیجیتال، تصویرسازی نمود. ابزار نقاشی دیجیتال که به‌تازگی بازارگرمی را برای تصویرسازان فراهم کرده، در آسان‌سازی کار این هنرمندان تأثیر بسزایی داشته است. اما یک طرح خوب شامل چه ویژگی‌هایی است و طراح آن باید به چه نکاتی توجه کند؟ در ادامه به توضیح این مبحث، خواهیم پرداخت.

تصویر سازی

نکات مهم در طراحی

تکنیک: اولین و مهم‌ترین نکته در زمینه طراحی، انتخاب تکنیک اجرایی است. انتخاب تکنیک مناسب نیز بستگی به مهارت طراح در تشخیص و بررسی نوع محتوا و مخاطبانش، دارد. برای مثال برای طراحی تصاویر کتاب کودک، استفاده از رنگ‌های سرد و سیاه‌وسفید و یا طراحی‌های رئال (واقع‌گرایانه) مناسب نمی‌باشد و معمولاً بر اساس روحیات کودکان و برانگیختن احساساتشان، از رنگ‌های متنوع، شاد و طراحی فانتزی استفاده می‌شود.

قاب‌بندی و ترکیب‌بندی مناسب: یکی از نکات مهم در زمینه طراحی و عکاسی، قاب‌بندی و ترکیب‌بندی مناسب است. ما تصاویر را از نقطه دید و زاویه طراح آن می‌بینیم و طراح باید بهترین زاویه و قاب‌بندی را برای به نمایش گذاشتن آن صحنه انتخاب و اجرا نماید. همچنین نحوه قرارگیری اشیا و افراد مختلف در تصویر نیز به ترکیب‌بندی تصویر مرتبط است. برای مثال طراحان برای نشان‌دادن حس قدرت و تسلط، ابرقهرمان داستان را از زاویه دید پایین‌به‌بالا به تصویر می‌کشند و یا ترکیب‌بندی تصویر را طوری می‌چینند که اشیا و افراد حائز اهمیت در نقاط طلایی و مقابل دوربین قرار بگیرند.

رنگ‌بندی

یکی از مهم‌ترین نکات در هنرهای بصری، رنگ می‌باشد. طراحی جسم و رنگ نور یک اثر است. همین موضوع توجه هنرمندان را بر این موضوع جلب کرده و دقت آن‌ها را در استفاده رنگ مناسب در آثارشان می‌طلبد. انسان‌ها در مواجهه با رنگ‌های مختلف، حس‌های متفاوتی پیدا می‌کنند و تأثیر می‌پذیرند. همین موضوع باعث ایجاد اهمیت در زمینه استفاده از رنگ‌ها در طراحی‌ها می‌شود.

نهایتاً یک هنرمند کاربلد در زمینه تولید تصویرسازی، هنرمندی است که بتواند به بهترین شکل ارتباط بین تصویر و داستان را برقرار کرده و مفاهیم را به‌خوبی به بینندگان منتقل کرده و احساسات آنان را برمی‌انگیزد.

تصویر سازی حرفه ای

کاربردهای تصویرسازی

این نوع طرح‌ها کاربردهای بسیاری دارند که عمده‌ترین کاربرد این طرح‌ها، استفاده در صفحات کتاب‌ها است. طرح‌هایی که در شرح و تأثیرگذاری متون استفاده شده مؤثر است و مطالب را به مخاطبان انتقال می‌دهد.

سفارش خدمات تصویرسازی

تیم افق اورمیه با بهره گیری از متخصصان حوزه گرافیک و تصویر سازی اقدام به ارائه خدمات تصویر سازی کرده است در صورتی که برای برنامه های تبلیغاتی خود نیازمند تصویرسازی هستید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از خدمات تصویر سازی آژانس تبلیغاتی افق اورمیه بهره مند شوید.

تعرفه تصویرسازی

تعداد کاراکترهای موجود در داستان، تکنیک اجرایی، تعداد طرح‌ها و همه مسائل مرتبط دیگر در این زمینه، در قیمت‌گذاری چنین پروژه‌هایی دخیل است. جهت دریافت قیمت، می‌توانید با متخصصین ما در شرکت افق ارومیه در ارتباط باشید. برای این کار می توانید به قسمت درباره ما مراجعه کرده و راه های ارتباطی را دریافت نمایید.

 

تماس