خدمات طراحی انیمیشن

تام و جری، پلنگ صورتی، پت و مت همه‌ و همه انیمیشن‌هایی هستند که نه‌تنها کودکان، بلکه بزرگسالان هم با آن‌ها آشنا هستند. دررابطه‌ با جذابیت و تأثیرگذاری این فیلم‌ها نیاز به توضیح نیست و همه از آن آگاهیم. اما نکته مهم استفاده از این پتانسیل در زمینه تبلیغات و برندسازی است.

تقریباً از زمان به‌وجودآمدن صنعت انیمیشن، ایجاد حرکت سازی و طراحی هزاران کاراکتر جذاب و به‌یادماندنی، این صنعت، پا در عرصه تبلیغات گذاشته و مخاطبانش را جذب کرده است.

برخلاف باورهای مردم، انیمیشن تنها برای کودکان و نوجوانان نیست و طبق آمار جهانی، محتوای کارتونی و انیمیشنی برای بزرگسالان نیز جذاب و تأثیرگذار است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهانی مثل رِد بول (red bull) کوکاکولا (cocacola )  از این روش برای تبلیغ و برندسازی استفاده می‌نمایند.

انواع انیمیشن

انواع انیمیشن

دوبعدی

این تکنیک که اولین روش برای تولید پویانمایی است ابتدا به‌صورت دستی و فریم به فریم توسط انیماتور، طراحی شده و سپس تداوم این تصاویر باعث توهم حرکت در بینندگان می‌شود. پس از گذشت سالیان سال در این صنعت و پیشرفت تکنولوژی، همچنان تکنیک دوبعدی، جزو محبوب‌ترین تکنیک‌های تولید است و امروزه نرم‌افزارهای مختلفی برای تولید انیمیشن دوبعدی در بازار موجود است که امکان طراحی و تولید به‌صورت فریم به فریم و کامپیوتری را توسط خود نرم‌افزار فراهم کرده است. از نخستین و معروف‌ترین شرکت‌های تولید پویانمایی دوبعدی، والت دیزنی است که فیلم‌های موزیکال و جذابش، بازدیدهای میلیونی داشت.

سه‌بعدی

تکنولوژی این تکنیک بعد از تکنیک دوبعدی برای اولین‌بار توسط شرکت پیکسار که به‌وسیله استیو جابز، جان لَسِتِر، اِد کَت مول بنیان‌گذاری شده و تا به امروز تولیدات فاخری را با این تکنیک تولید ایجاد کرده‌اند. فرایند تولید این نوع فیلم‌ها به‌صورت کامپیوتری انجام می‌گیرد و مدل‌سازی، متحرک‌سازی، نورپردازی و دیگر بخش‌های تولید، توسط نرم‌افزار تولید می‌شود. از جمله نرم‌افزارهای معروف تولید انیمیشن‌های سه‌بعدی:

Autodesk maya , Autodesk 3dsmax , blender , Houdini , cinema4d است.

استاپ‌موشن  (stop motion): در این تکنیک، صحنه‌ها و کاراکترها ساخته شده و فریم به فریم حرکت‌ها توسط دوربین عکاسی ثبت می‌شود. تداوم نمایش این تصاویر باعث ایجاد توهم حرکت در بینندگان می‌شود. بسیاری از انیمیشن‌های معروف مثل پت و مت، برّه ناقلا و … از این تکنیک بهره گرفته‌اند.

سفارش انیمیشن تبلیغاتی

سفارش انیمیشن تبلیغاتی

شرکت‌های بزرگ و هوشمند جهان، از پتانسیل تأثیرگذاری پویانمایی غافل نشدند و برای تبلیغ محصولات خود از این صنعت بهره گرفتند. نمونه‌های تبلیغاتی ایرانی، شخصیت میمون موتورسوار چی توز، شخصیت ذرت پفک لینا که هر روز در پیام‌های بازرگانی مشاهده می‌نماییم و برای همه ما آشناست، از این روش تبلیغاتی بهره گرفته و در ذهن مخاطبان خودشان تأثیر می‌گذارند.

مراحل تولید انیمیشن

مرحله پیش‌تولید

شامل نوشتن سناریو، استوری بورد، دکوپاژ است. همچنین تحقیق در ارتباط با خلق شخصیت و فضا در این مرحله انجام می‌گیرد. داستان، مهم‌ترین بخش یک فیلم است. سید فیلد می‌گوید (یک فیلمنامه خوب را می‌توان بدساخت اما یک فیلمنامه بد را نمی‌توان خوب ساخت.) این جمله اهمیت داستان در تولید را گوشزد می‌کند.

مرحله تولید

در این مرحله پس‌زمینه‌ها کاراکترها طراحی، مدل‌سازی و استخوان‌بندی می‌شوند و متحرک‌سازی در این بخش انجام می‌گیرد. عوامل تولید بر اساس داستان و استوری بوردها، تولید را پیش برده و برای ایجاد ارتباط بین بینندگان و داستان، تلاش می‌کنند.

مرحله پس‌تولید

در این مرحله، تدوین، صداگذاری و در صورت نیاز اصلاح رنگ و نور انجام می‌گیرد و نهایتاً فایل نهایی آماده نمایش می‌شود.

به‌طورکلی یک انیمیشن در سه مرحله پیش‌تولید، تولید، پس‌تولید تهیه می‌شود.

انیمیشن، بهترین روش برای تبلیغات

انیمیشن، بهترین روش برای تبلیغات

بله درست شنیدید! ادعای کذب نیست اگر بگوییم انیمیشن یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی است. در ادامه به دلایل این گفته خواهیم پرداخت.

اولین و مهم‌ترین دلیل برای اثبات این جمله، جذابیت بصری غیر قابل‌انکارش است که با بازی‌های بصری خود، ذهن مخاطبانش را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

همچنین در سناریو و تولید، بر خلاف ویدئو رئال (واقعی)، هیچ محدودیتی وجود ندارد و این موضوع باعث می‌شود تا تیم تولید در اجرای پروژه‌های جذاب و تأثیرگذار بدون محدودیت عمل کنند.

مزایای فیلم انیمیشن نسبت به فیلم رئال

عدم محدودیت: همان‌طور که در مطالب قبلی ذکر شد، در پویانمایی محدودیتی برای اجرا وجود ندارد، برای مثال شما می‌توانید تصویری از داخل موتور ماشین در حال حرکت به بینندگان نشان بدهید که با امکانات فیلم‌برداری بسیار هزینه بر و یا حتی می‌تواند غیرممکن باشد و یا فرایند جذب یک کود شیمیایی از طریق ریشه نهال را با جزئیات نشان بدهید و به‌سادگی کاربرد و فرایند تأثیرگذاری آن را به بینندگان شرح دهید.

تأثیرگذاری بیشتر

بر اساس تحقیقات Crisp Media

محتوا و ویدئو های انیمیشنی و کارتونی، چهار و نیم برابر فیلم‌های رئال و واقعی در ذهن بینندگان تأثیر می‌گذارد.

کاهش هزینه

در تصاویرتان به محیط بسیار بزرگ کارگاهی نیاز دارید؟ تعداد افراد مورد نیازتان برای فیلم‌برداری زیاد است؟

در انیمیشن بدون هیچ محدودیتی، همه این مشکلاتتان حل خواهد شد.

تعرفه تولید انیمیشن تبلیغاتی

در حال حاضر به علت تنوع تکنیک و انواع مختلف روش‌های تولید، بدون بررسی و تهیه خلاصه محتوا و فیلمنامه نمی‌توان قیمت دقیقی از تولید این پروژه‌ها بیان کرد. شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره با متخصصان شرکت افق ارومیه در این زمینه تماس بگیرید و پس از شرح نوع محتوا و ارسال فرم بریف، هزینه دقیق پروژه‌تان را دریافت نمایید. هزینه تولید پروژه شما، به عواملی مانند تعداد کاراکتر، پس‌زمینه، پیچیدگی حرکات، مدت‌زمان فیلم و دیگر عوامل مرتبط در تولید، بستگی دارد.

افق ارومیه، توسط تیم متخصص خود در این زمینه آماده طراحی و تولید پروژه‌های سریالی و تکی انیمیشن‌های تبلیغاتی و آموزشی شما در زمینه‌های مختلف و با تکنیک‌های مختلف است.

 

تماس